Dodací lhůty

U objednávky se standardní dodací lhůtou a standardním doručením, obdržíte zboží do 5 dnů. Jestliže objednáte Express (+20% příplatek) do 10:00 hodin dopoledne, obdržíte vaši objednávku do druhého dne. V případě expresní objednávky digitálního tisku je doba doručení, kvůli technologii tisku, delší o jeden pracovní den. Občas jsme pro velký zájem velmi zaneprázdněni, pokud na zakázku opravdu spěcháte, prosím potvrďte si dodací lhůty telefonicky. V odlehlých destinacích může dojít ke zdržení o 1 den.

Přeprava

Náš partner pro přepravu je UPS. Výhodou je možnost sledování zásilek.

 

 

Nažehlování transferů

Bavlna:

Plastisoltransfer:                                            165°C-180°C, 10-15 s, 5-7 Bar. (hot peel)

Reflex-Plastisoltransfer:                               165°C-180°C, 10-15 s, 5-7 Bar. (half-hot peel)

DigitalPlastisoltransfer:                                160°C-180°C, 10-15 s, 5-7 Bar. (cold peel)

 

Polyester/Nylon

Plastisoltransfer:                                            145°C-160°C,  7-10 s, 4-5 Bar. (hot peel)

Reflex-Plastisoltransfer:                               145°C-160°C,  7-10 s, 4-5 Bar. (half-hot peel)

DigitalPlastisoltransfer:                               160°C-180°C,  10-15 s, 3-5 Bar. (cold peel)

Směsová tkanina:

Plastisoltransfer:                                            170°C-180°C, 10-15 s, 6-7 Bar. (hot peel)

Reflex-Plastisoltransfer:                               170°C-180°C, 10-15 s, 6-7 Bar. (half-hot peel)

DigitalPlastisoltransfer:                               160°C-180°C,  10-15 s, 5-7 Bar. (cold peel)

ZDE stáhnout

hot peel:

Transferový papír nesundávejte příliš horký ani zcela studený.Optimální je stahovat po 10 vteřinách, kdy je možné položit ruku na arch a nebude vás to pálit.

half-hot peel:

Transferový papír nesundávejte příliš horký ani zcela studený. Optimální je stahovat po 20 vteřinách, kdy je arch ještě vlažný.

cold peel:

Transferový papír sundávejte zcela studený. Optimální je stahovat po 30 vteřinách, kdy je zcela vychladlý.

Doporučujeme vložit mezi topné těleso a textil teflonový papír (pokud váš lis teflonovou vrstvu neobsahuje).

Důležité: Tento návod je pouze naše doporučení, nažehlování je vždy nutné vyzkoušet na konkrétním textilu.

Vhodné materiály

Transfery jsou ideální na 100 % bavlnu. Lze je použít i na materiály jako např. Nylon, Polyester nebo směsové tkaniny. Transfery lze použít takřka na jakýkoliv materiál, za předpokladu, že vydrží nezbytné hodnoty tlaku a teploty. V případě, že si nejste jisti nebo u neobvyklých materiálu, neváhejte nás kontaktovat.

Výběr barev

Barvy pro tisk je možno vybrat v objednávkovém formuláři. Po dohodě je možný tisk i jiných odstínů podle vzorníku Pantone Formula Guide Uncoated nebo HKS N. Při míchání těchto odstínů může dojít k nepatrným barevným odchylkám, které nemohou být uznány jako reklamace.
Jiné barvy je možné objednat zaškrtnutím políčka „JINÉ”, upřesnit počet barev a v poznámce uvést o jaké barvy se jedná.

Formát dat pro tisk

Data pro tisk musí být vektorizovaná. Prosím dbejte na to, aby byla všechna písmena v křivkách. Akceptovatelné tiskové formáty jsou PDF, *.cdr, *.ai.

Ke každé objednávce zašlete prosím také data ve formátu *.jpg jako náhled pro kontrolu správnosti zobrazení dat v tiskových formátech.

Plastisoltransfer

se používá k nepřímému potisku textilu a jiných materiálů kdy není efektivní přímý potisk. Plastisoltransfer se vyrábí sítotiskovou technologie kdy se barva vytiskne na speciální papír nebo folii, opatří se tavným lepidlem (práškovým nebo tekutým) a zasuší se při vysoké teplotě. Tak to připravený plastisoltransfér je možno aplikovat nebo uskladnit pro pozdější použití. Aplikace plastisoltransferů se provádí teplem a tlakem pomocí přenosového lisu. Mezi hlavní přednosti plastisoltransferu patří vynikající barevné krytí, barevná stálost, možnost míchání odstínů Pantone. Vysoká trvanlivost a odolnost při praní. Možnost tisku jemných detailů nebo CMYK. Aplikovat lze téměř na všechen textil.

 

 

Digitál-plastisoltransfer

je kombinací technologii digitálního tisku a sítotisku. Motiv je vytištěn digitální tiskárnou na speciální papír nebo folii, poté je pomocí sítotisku nanesena bílá barva, tavné lepidlo a vše se zasuší při vysoké teplotě. Takto připravený plastisoltransfér je možno aplikovat nebo uskladnit pro pozdější použití. Aplikace digitál-plastisoltransferů je stejná jako u plastisoltransferu. Mezi hlavní přednosti digitál-plastisoltransferu patří vysoké rozlišení tisku. Možnost aplikace na téměř všechen textil. Je dostatečně trvanlivý a odolný při praní na 40°C. Aplikovat lze téměř na všechen textil.